Trenér Tomáš Smrčina se vrátil do známého prostředí

Čimelice – K čimelickému mužstvu se před startem letní přípravy vrátil trenér Tomáš Smrčina, který již u týmu SIKA v nedávné minulosti působil. Staronový kouč střídá Rostislava Grossmann a rád by navázal na svoji předchozí práci pro klub, a věří, že Čimelice jsou schopné předvádět dobrý fotbal a mít i dobré výsledky.

Jak vzpomínáte na předchozí angažmá v Čimelicích? V Čimelicích jsem trénoval od sezóny 2016/2017 a u mužstva jsem byl dva roky. Prostředí znám tedy velmi dobře, i když za tu dobu došlo k nějakým personálním změnám jak v kádru, tak kolem něj. Na předchozí angažmá vzpomínám moc rád. Sešla se tu výborná parta a až na nějaké herní výpadky se nám dařilo i výsledkově. 

Za jakých okolností došlo k vašemu příchodu do Čimelic nyní? Oslovil mě kamarád Honza Růžička. Řešili jsme i jiné možnosti, ale Honza dokázal udržet prakticky celý kádr pohromadě, a to byl další impuls, proč jsme se nakonec domluvili. 

Kde jste trénoval předtím? Před prvním příchodem do Čimelic jsem trénoval v Milevsku a po dvou letech v Čimelicích jsem byl přibližně rok a půl u písecké U19.

Skončil i manažer Růžička, kdo šel na jeho místo? Místo po Honzovi Růžičkovi je zatím neobsazené, a uvidíme, jak budeme řešit nějaké personální věci. Spousta věcí je ale v týmu už zautomatizovaná a dokážeme si snad poradit i se současným interním obsazením. Navíc trochu věřím, že Růžovi začne fotbal v Čimelicích chybět a že se rád vrátí. Hledáme v tuhle chvíli jenom vedoucího týmu. 

Došlo v klubu ještě k nějakým dalším změnám? Nemyslím, že je potřeba něco zásadního měnit. Kádr se povedlo udržet pohromadě a navíc i vhodně doplnit. Tréninková účast je zatím výborná, takže věříme, že vstoupíme úspěšně i do soutěže. 

Jak bude vypadat vaše letní příprava? Ta začala již v pátek 3. července a každý pátek jsme pak trénovali po dobu dvou týdnů. Od 13. července jsme přidali ještě jeden trénink v týdnu a o víkendu hrajeme zápas. 

Chystají se nějaké změny i v hráčském kádru? Kádr opustil Hovorka. Do tréninků nenastoupil kvůli stěhování Michal Viták, ale uvidíme, jestli se u něj časem situace nezmění. Mužstvo posílili Roman Maršík, Marek Smetana a Dan Jizba. Z našeho dorostu nebo béčka byli do A-týmu přeřazeni Josef Kuchejda, Antonín Dubský a Jiří Hák. Z Austrálie se vrátil Honza Mezera. Dva hráče máme ještě v hledáčku. 

Co je vaším osobním přáním? Aby se klukům vyhýbala zranění, měli chuť do fotbalu a aby se na náš fotbal dalo koukat. Pak věřím, že výsledky a umístění, se kterým bychom byli spokojeni, se dostaví.